Üsküdar Üniversitesi Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi’nde…

Bu yıl "Bilişim teknolojilerinde evrensel tasarım" ana temasıyla düzenlenen Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi İzmir’de gerçekleştirildi. Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla yapılan kongreye Üsküdar Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Mustafa Öztürk katıldı. Öztürk, ‘Erişebilirlik ve Ulaşılabilirlik’ konusunda bir sunum yaptı.

“Bilişim teknolojilerinde evrensel tasarım" ana temasıyla düzenlenen Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla yapılan kongreye yurt içi ve yurt dışından 100’ün üzerinde akademisyen katıldı.

Engellilerin eğitim ve sosyal hayata katılmalarında bilişim araç ve hizmetlerinin öneminin ele alındığı programa Üsküdar Üniversitesi öğretim görevlisi Mustafa Öztürk de katıldı. Öztürk ‘Erişebilirlik ve Ulaşılabilirlik’ başlıklı bir konuşma yaptı.

Törende engellilere yönelik bilişim teknolojileri ve hizmetlerine katkı sunan kurum ve kuruluşlara ödülleri verildi.

Otistik engelli Beril Zorlu'nun piyano dinletisinin ilgiyle seyredildiği kongrede farklı engelli grupları ve farklı konularıyla engelliler ve bilişim alanında 22 oturum, 20 akademik bildiri yer aldı. 

Üsküdar Üniversitesi Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi’nde…

24.09.2014 14:46

Paylaş: