ÖSYM mobil uygulamaları erişime açtı!Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) mobil uygulamaları Aday İşlemleri (AİS) ve ÖSYM Görevli İşlemleri (GİS) erişime açıldı. ÖSYM mobil uygulaması ile aday işlemleri sistemindeki hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlamayı amaçlıyor. ÖSYM, ‘ais.osym.gov.tr’ web adresinden yapılabilen tüm işlemler Aday İşlemleri (AİS) ve ÖSYM Görevli İşlemleri (GİS) olarak hazırlanan iki ayrı mobil uygulamadan da yapılabilecek.

Aday öğrenciler akıllı telefonlarına yükleyecekleri ÖSYM Aday işlemleri mobil uygulaması ile birçok işlemi yapabilecek. Peki, adaylar mobil uygulamada hangi işlemleri yapabiliyor? Detaylar haberimizde…

Adaylar, mobil uygulamadan sınav başvurusu yapabilir

Aday işlemleri sistemi mobil uygulaması üzerinden başvuru ve tercihlerini yapabilecek olan adaylar, bunlara ilişkin güncelleme ve görüntüleme işlemlerini kolayca yapabilecek. Adaylar, sınav sonuçlarını ve yerleştirme sonuçlarını da uygulamadan görüntüleyebilecekler. Ayrıca adaylar, ÖSYM’ye gönderecekleri dilekçelerde kullanılan evrak referans numarasını da mobil uygulama üzerinden alabilecek. Aynı zamanda şehit veya gazi yakınlık bilgileri SGK üzerinden sorgulanabilecek ve muafiyet hakları olan adaylar sınavlara ücret ödemeden başvuru yapabilecekler.

ÖSYM Mobil uygulaması ile adaylara bildirim gidecek

ÖSYM Mobil uygulaması ile adaylar telefonlarına gelecek bildirim sayesinde açıklanan sınav sonuçlarından anında haberdar olacak ve başvuru tarihlerini kaçırmadan işlem yapabilecek. Uygulama aracılığıyla adaylar şifre değişikliği, adres ve iletişim, eğitim ve sağlık bilgilerini güncelleme işlemlerini yapabilecekleri gibi, sınav ve yerleştirme takvimi sayesinde takip ettikleri sınavlara ilişkin bilgilere daha kolay ulaşabilecek.

Adaylar, 2020-YKS dahil, başvuru süreci devam eden sınavlara başvuruları mobil uygulama üzerinden yapabilirler.

Uygulamalara https://www.osym.gov.tr/mobil.html adresinden ulaşabilirsiniz.