Doç. Dr. Ergüzel Yapay Zekâ Teknolojileri ve Gelecek Vizyonunu anlattıÜsküdar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öğretmen eğitimleri kapsamında düzenlediği “Eğitim Seninle Başlar” konferansına konuşmacı olarak katıldı. Ergüzel, “Yapay Zekâ Teknolojileri ve Gelecek Vizyonu” konulu sunum yaptı.

Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliğe çok sayıda eğitimci katıldı.“Günümüz ve gelecek teknolojilerinin dönüşüm göstereceğini biliyoruz”

Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel, günümüz ve gelecekteki teknolojiler ile ilgili bilgi verdi. Ergüzel, “Günümüz ve gelecek teknolojilerinin hangi çerçevede ve ne şekilde bir dönüşüm göstereceğini biliyoruz” dedi. Ergüzel, günümüz yapay zekâ alanındaki, ülkelerin özellikle sağlık alanındaki yatırımlarını değerlendirdi.

“Büyük veriyi doğru yöneten ülkeler birçok güce sahip olacak!”

Ergüzel, büyük veri ve yapay zekâ teknolojisinin önemini vurguladı. Ergüzel, “Büyük veriye sahip olan ve veriyi doğru kullanan, yapay zekâ teknolojileri ile yöneten kurumlar, ülkeler gelecek vizyonunu belirleyecek, akademik, ekonomik, politik ve stratejik güce sahip olacaklar” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel konferansın sonunda öğretmenlerin sorularını da cevapladı.

Program sonunda Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel’e katılımlarından dolayı Pendik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Bilici tarafından plaket taktim edildi.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)