Üsküdar Üniversitesi rehber öğretmenleri bilgilendiriyor

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında İstanbul’da görev yapan tüm rehber öğretmenleri bilgilendiriyor.

Üsküdar Üniversitesi rehber öğretmenleri bilgilendiriyor

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Rehberlik Eğitim Protokolü” kapsamında rehber öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen paneller devam ediyor. Bu kapsamda panellerin 4′üncüsü de katılımın yoğun olduğu bir programla tamamlandı.

İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen panelde Üsküdar Üniversitesi uzmanları öğretmenlere çocuk ve ergenlerle sağlıklı iletişim ile risk durumlarını ayrıntılı olarak anlattı.

Pozitif psikoloji ve değerler eğitimini kapsayan protokol kapsamında İstanbul’daki tüm rehber öğretmenlerin mesleki donanımlarının artırılmasının hedeflendiği panellerin dördüncüsünde Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, Dr. Serdar Alparslan ve Uzm. Psk. Aynur Sayım, rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

Oldukça verimli geçen panelde öğretmenler merak ettikleri konulara ilişkin soru sorma fırsatı da buldu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında görevli tüm rehber öğretmenler katılabildiği panellerin diğerleri ise protokol kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bildirilecek tarihlerde yapılacak.