Üsküdar Üniversitesi'nden dev rehberlik projesi

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında İstanbul’daki tüm rehber öğretmenlere mesleki donanımlarını artıracak eğitimler verecek.

Üsküdar Üniversitesi'nden dev rehberlik projesi
Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi, İstanbul genelinde görev yapan rehber öğretmenlere mesleki donanım sağlıyor. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi arasında “Rehberlik Geliştirme Projesi” işbirliği protokolü imzalandı.

Üsküdar Üniversitesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Üsküdar Üniversitesi Rektörlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü aralarında “ Rehberlik Geliştirme Projesi” işbirliği protokolü imzaladı.

Protokol kapsamında İstanbul genelinde görev yapan rehber öğretmenlerin mesleki donanımlarının artırılması hedefleniyor. Rehberlik hizmetlerinin hem kalitesinin artırılması hem de homojenitesinin de sağlanması planlanıyor.

Protokolde nihai amaç ise;

“Milli eğitim sistemimiz içinde geliştirilerek ülke genelinde uygulanabilir, temellendirilmiş bir program teşkil etmek yoluyla eğitimde eşitlik ve kalite adına rehberlik hizmeti sistemi oluşturulmasına katkı sağlamaktır.” Deniliyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında görevli tüm rehber öğretmenlerinin katılabileceği proje kapsamında 3’ü Anadolu 3’ü de Avrupa Yakası olmak üzere toplam 6 panel düzenlenecek.

Panellerin ilki 04 Nisan Çarşamba günü Yenibosna Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirildi. Oturum başkanlığını Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in yaptığı panelde Üsküdar Üniversitesi Nöropsikiyatri Etiler Polikliniği’nden Dr. Serdar Alparslan ve Uzm. Psk. Aynur Sayım öğretmenlere “Çocuk Ergende Psikopatoloji ve Okul Hayatına Yansımaları-Rehberlik Servislerinde İşleyiş” başlığında bilgiler verdi.

Protokol kapsamında diğer paneller ise İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bildirilecek tarihlerde yapılacak.