5. Uluslararası İletişim Günleri’nde “Dijital Kültür” her yönüyle konuşulacak

 
5. Uluslararası İletişim Günleri’nde “Dijital Kültür” her yönüyle konuşulacak
Üsküdar Üniversitesi 5. Uluslararası İletişim Günleri, 26-27 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman isimlerin katılacağı konferansta medyadan sinemaya kadar pek çok alanda etkili olan “Dijital Kültür” ele alınacak.
 
Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 26-27 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan 5. Uluslararası İletişim Günleri alanında önemli isimlere ev sahipliği yapacak.

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek ve Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek programın açılış konuşmalarını Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör yapacak.Prof. Dr. Haluk Şahin konferans verecek

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy’un moderatörlüğünde düzenlenecek “Dijitalleşmeye Genel Bakış” başlıklı konferansta Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, gazeteci- yazar Prof. Dr. Haluk Şahin “Geleneksel Medyadan Dijital Medyaya Tarihsel Bir Perspektif”  başlıklı konuşma yapacak.

HoGent Gent Üniversitesi’nden Dr. Jan De Vos ise   “Dijital İçin Hangi Özne? Dijitalizasyonun (nöro)psikolojizasyondaki köklerin bir eleştirisi” başlıklı konuşmasıyla konferansa katılacak.

İletişim Günlerinde “Dijital Kültür”, “Dijital Gazetecilik”, “Dijital Çağ ve Geleceğin Medyası”, “Dijital Çağda Sinema” başlıklı oturumlar gerçekleşecek.
Türkiye ve İngiltere’den çeşitli üniversitelerin iletişim fakültelerinden akademisyenler, Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü’nden akademisyenler ve ulusal televizyon kanallarından programcılar konuşmacı olarak yer alacak.
Lisansüstü Öğrenci Kolokyumu’nun da gerçekleşeceği İletişim Günleri iki gün sürecek. ABD’den Prof. Henry Jenkins’in de bir video sunumla katılacağı İletişim Günleri’nde Prof. Dr. Süleyman İrvan, Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu ve Prof. Dr. Aslı Tunç, Ozan Onat ve Defne Andaç’ın da aralarında bulunduğu akademisyen, medya profesyoneli ve uzman isim dijital kültürü çeşitli yönleriyle ele alacak.
Akbank Kısa Film Festivali Ödüllü Filmler Gösterimi ile sona erecek olan konferans, ÜÜTV ve ÜÜRadyo’dan canlı olarak yayınlanacak. Konferansa Kurukahveci Mehmet Efendi sponsor olarak destek verecek.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)