Sağlık Bakanı Demircan ergoterapi stantında

Sağlık Bakanı Demircan ergoterapi stantında

Ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan “ergoterapi” uygulamalarına dikkat çekmek ve bu konudaki farkındalığı artırabilmek amacıyla kolları sıvayan Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Lisans Öğrencileri, 27 Ekim Dünya Ergoterapi Günü’nde Üsküdar Üniversitesi Kuzey, Güney ve Çarşı Yerleşkelerinde kurdukları stantlarda öğrencilerle buluştu. 
 
Sağlık Bakanı Demircan ergoterapi stantında 2

Üsküdar Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni kapsamında Üsküdar Üniversitesinde ilk dersi veren Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın ziyaretiyle taçlanan stantlara ilgi bir hayli yoğundu.

Temel amaç bireyi topluma kazandırmak

Sağlık Bakanı Demircan ergoterapi stantında 3

Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevda Asgerova önderliğinde ergoterapinin çalışma ve ilgi alanları, tedavi yöntemleri hakkında ziyaretçilere bilgi veren ergoterapi öğrencileri, standı ziyaret edenlere tedavi yöntemlerinden bazılarını uygulamalı olarak gösterdi.

Temel amacı, bireyin hayatına değer katan ve onun için önemli olan aktiviteleri desteleyip geliştirmek ve kişinin toplumsal hayata katılımını arttırmak olan ergoterapi, kişinin sahip olduğu bu yetkinleri hiç kimseye muhtaç olmadan yapmasını sağlıyor.

Parkinson hastalığından en basit çorap giyememe sorununa kadar birçok alanda tedavi şansı sunan ergoterapi, anlamlı ve amaçlı aktivitelerle sağlığı ve refahı geliştiren kişi merkezli bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

Sağlık Bakanı Demircan ergoterapi stantında 4
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)