Tüm gayretleri bir yudum kitap için!

Üsküdar Üniversitesi öğrencilerinden Sadullah Bağ’ın da aralarında bulunduğu bir grup, edebiyatseverler için yeni uygulama başlattı.  Biryudumkitap.com, her sabah Türk ve dünya edebiyatının hikâyeleri ve romanlarından seçilen pasajları e-posta kutunuza gönderiyor.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Sadullah M. Bağ'ın da içinde bulunduğu ekip, kitapseverler için bir uygulama başlattı. Alparslan Demir tarafından kurulan FOLX Digital’in bir ürünü olan biryudumkitap.com, kitapseverler için yepyeni bir girişim oldu.

“Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbinize iyi gelir” sloganıyla yola çıkan ekip, kitap okumak isteyip de zaman bulamayan, zaman bulduğunda da ne okuyacağını şaşıran kitapseverleri düşünerek hazırlandı.

Biryudumkitap.com, her sabah en iyi hikâyelerden ve romanlardan 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi pasajları e-posta kutunuza gönderen bir uygulama olarak hazırlandı.

Sisteme abone olmak için kişinin www.biryudumkitap.com üzerinden e-posta adresi ve ismini bırakması yeterli oluyor. Kitapseverlerin beklenilenden fazlasıyla ilgisini kazanan ve ilk pasajını abonelere 1 Aralık 2015 tarihinde gönderen girişim, 13 bin aboneye ulaştı.

Okumaya zaman bulamama, ne okuyacağını bilememe gibi sorunları çözmeye odaklı girişim, popülarite değil; edebiyat kaygısı güdüyor. Sadece edebiyat dünyasının tanınmış yazarlarından değil, genç kalemlerin de eserlerinden pasajlar yayımlıyor.

Çoğunlukla Türk edebiyatındaki eserlerden alınan içerikler zaman zaman dünya edebiyatından da izler taşıyor. Biryudumkitap.com, bütün kitap âşıkları için tamamen ücretsiz bir uygulama ve her zaman da ücretsiz olacak.