Üsküdar Üniversitesi 5. dönem aile danışmanlığı eğitimi başladı

Üsküdar Üniversitesi 5. dönem aile danışmanlığı eğitimi başladıÜsküdar Üniversitesi Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi, V. Dönem Aile Danışmanlığı Sertifika Programı eğitimlerine Prof.Dr. Nevzat Tarhan’ın verdiği ilk dersle başladı.

V. Dönem Aile Danışmanlığı Sertifika Programı eğitimleri 18 Ekim Pazar günü başladı. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ilk dersi verdiği eğitimler için kayıtlar, 23 Ekim 2015 Cuma gününe kadar devam edecek.

Üsküdar Üniversitesi Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi (AİLEMER) tarafından koordine edilen eğitimlere sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar katılabilecek.

300 saati teorik ve 30 saati süpervizyon olmak üzere 150 saati uygulamalı toplam 450 saat olan eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, “Aile Danışmanı” unvanı almaya hak kazanacaklar.

AİLEMER Müdürü ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin Yıldız, programa katılan bütün kursiyerler için başarılı bir eğitim olması temennisinde bulundu.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nde verilecek eğitimler yaklaşık 6 ay sürecek.

21.10.2015 16:18

Paylaş: