Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Üsküdar Üniversitesi’nde yeni akademik yıl başladı


28.09.2015 16:58

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, 2015-2016 akademik yılına başladı.

Bu yıl kayıt yaptıran 4 bin yeni öğrencisiyle birlikte 10 bininin üzerinde öğrenciye ulaşan Üsküdar Üniversitesi, 4 fakülte, 1 meslek yüksekokulu ve dört enstitü ile akademik çalışmalarına devam edecek.

Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda eğitimlerine ve akademik çalışmalarına devam eden Üsküdar Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nde eğitimlerini sürdürecek.

Yeni akademik yılın herkese hayırlı olması temennilerinde bulunan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, üniversite olarak toplumun ihtiyaçları doğrultusunda akademik çalışmalar yürüttüklerine dikkat çekti. Tarhan;

“2015-2016 Akademik Yılı’nda da özellikle davranış bilimleri ve sağlık alanındaki çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz, bilimsel çalışmalarımızla toplumun ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üreteceğiz. Ülke ve dünya bilimine katkı sunmaya sağlayacağız” diye konuştu.

 Üsküdar Üniversitesi’nde yeni akademik yıl başladı Üsküdar Üniversitesi’nde yeni akademik yıl başladı 2

Üsküdar Üniversitesi’nde yeni akademik yıl başladı 3