Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “bilinç” makalesine büyük ilgiÜsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın questionsonislam.com isimli web portalında kaleme aldığı “Consciousness” (Bilinç) başlıklı makalesi, 12 bini aşkın kişi tarafından okundu. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bilincin manevi boyutundan beyin-bilinç arasındaki ilişkiye kadar pek çok konuya değiniyor.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İslam alanındaki soruların yanıtlandığı web portalı questionsonislam.com’da “Consciousness-bilinç” başlıklı bir makale yazdı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kaleme aldığı makale, 12 bin 224 kişi tarafından okundu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, makalesinde “Bilincin Manevi Boyutu”, “Bilinç Gelişir mi?”, “Bilincin Evrenle İlişkisi ve Kuantum Dinamiği”, “Beyin ve Bilinç Arasındaki İlişki”, “Bilinç ve İnanç”, “Madde ve Zaman İlişkisi”, “Bilincin Zaman ve Mekan ile İlişkisi”, “Bilinç Ruh ve Beden Arasında Bir Adımdır” ve “Zihin, Duygu ve Ruh arasındaki bağlantı” konularına değindi.

Makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://questionsonislam.com/article/consciousness#baslik1
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)