Üsküdar Üniversitesinde Aba Güreşi Hakemlik Seminerleri Başladı…

Üsküdar Üniversitesinde Aba Güreşi Hakemlik Seminerleri Başladı…Üsküdar Üniversitesi, aba güreşinin çeşitli yönleriyle araştırılıp tanıtılması, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtılması ve tanınması adına Aba Güreşi Hakemlik seminerlerine başladı. İlk seminer gerçekleştirildi. Teorik ve uygulamalı eğitimi Prof. Dr. İbrahim Öztek verdi.

Üsküdar Üniversitesi, uluslararası platformda geleneksel aba güreşini daha iyi tanıtacak hakemler yetiştirmek amacıyla aba güreşi seminerine başladı.

Aba güreşinin çok çeşitli yönleriyle araştırılıp tanıtılması, aba güreşinin geleceğine ışık tutması ve spor kültürü açısından hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtılması ve tanınmasının hedeflendiği seminerlerin ilki Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşke Spor Salonunda hakemlerin katılımıyla yapıldı.

Uygulamalı ve teorik gerçekleştirilen eğitimi Üsküdar Üniversitesi öğretim Üyesi aynı zamanda da Türkiye Olimpian Derneği Başkanlığını yürütün, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi Judo ve Kuraş Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek verdi.

Öztek hakemlere aba güreşinin kuralları, yasakları ve tekniklerini uygulamalı bir şekilde göstererek anlattı.

Hakemler sertifikalarını aldıktan sonra uluslararası arenada aba güreşi hakemliği yapabilecek.
Üsküdar Üniversitesinde Aba Güreşi Hakemlik Seminerleri Başladı… 2
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)