Başarılı Sinema Oyuncusu Turgay Tanülkü Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle söyleşti.

Başarılı Sinema Oyuncusu Turgay Tanülkü Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle söyleşti.Türk Sinemasının sevilen oyuncusu Turgay Tanülkü, Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Medya ve İletişim Kulübünün misafir ettiği Tanülkü, mesleğiyle ilgili öğrencilere önemli paylaşımlarda bulundu. Üsküdar Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşma Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğünün desteğiyle Medya ve İletişim Kulübünün organize ettiği etkinlikte öğrenciler sevilen oyuncuyla samimi dakikalar geçirdi.

2 saat süren etkinlik video gösterimiyle başladı. Turgay Tanülkü'nün yaşadıkları, oyunları, fotoğraflarla gösterildi.
Tanülkü hayatında yaşadığı cezaevi serüvenini ve asıl mesleği olan tiyatro oyunculuğuna nasıl başladığını öğrencilerle paylaştı.

Dizilere çok önem vermediğini, para kazanmak için oynamak zorunda kaldığını belirten Tanülkü, kendisi için en önemli şeyin tiyatro oyunculuğu olduğunun söyledi.
Yaşamına dair paylaşımlarında gözyaşlarını tutamayan Tanülkü, insanların sevgi çemberi içinde birleşmeleri gerektiğini kaydetti.

Söyleşinin sonunda sevilen oyunca Tanülkü’ye İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör tarafından Hisseden Adam Heykeli verildi.

Başarılı Sinema Oyuncusu Turgay Tanülkü Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle söyleşti. 2

03.11.2016 16:34

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş: