Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu

Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştuÜsküdar Üniversitesinde düzenlenen oyun sektöründe kariyer paneline katılan oyun uzmanlarıher yaştan internet kullanıcısı tarafından büyük ilgi gören oyunların geleceğin sektörü olduğunu söyledi.

Sanal dünyada her yaştan internet kullanıcısı tarafından büyük ilgi gören oyunlar, Üsküdar Üniversitesinde düzenlenen bir panelde masaya yatırıldı.

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığının desteği ile gerçekleşen Oyun Sektöründe Kariyer Paneli’ne ilgi yoğundu.

Taiwan Excellence sponsorluğunda OYUNDER Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayıncılık Derneğinin katıldığı panelde oyun uzmanları ve oyun geliştiricileri Dora Özsoy, Oğuz Sandıkçı, Tansu Kendirli ve Doruk Demirsar yer aldı.

Oyun sektörünün geleceğin sektörü olduğunu söyleyen katılımcılar, üniversitelerde sadece bilgisayar mühendisliği alanında değil diğer bölüm ve fakültelerde oyun tasarımı alanında eğitim verildiğini belirterek gelecekte bu alanda akademik çalışmaların artacağını söyledi.

Dünyadaki büyük oyun şirketlerinin hukuk bürosundan pazarlamaya ve sekreterine kadar personel alımında adaylara ürettikleri oyunlar hakkında sorular yönelttiklerini belirten katılımcılar, soruyu bilemeyen adayların başarısız sayıldığını kaydetti.

Sanal oyun uzmanları Üsküdar Üniversitesi’nde buluştu 2
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)