Üsküdar Üniversitesi'nde kayıt heyecanı

Üsküdar Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler kayıtların ilk gününde uzun kuyruklar oluşturdu.

Davranış sağlığı ve bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi Üsküdar Üniversi’nde kayıtlar başladı. Bu yıl ilk öğrencilerine merhaba diyen Üniversite’de kayıt heyecanı yaşanıyor. Aileriyle birlikte sabahın ilk saatlerinde öğrenim görecekleri üniversite’nin yolunu tutan öğrenciler, oldukça heyecanlı.

Üsküdar Üniversitesi'nde kayıt heyecanı

Üsküdar Üniversitesi, kapılarını öğrencilere açtı. Türkiye’de davranış sağlığı ve bilimleri alanında ilk tematik yükseköğretim kurumu olan üniversite, Türkiye’nin değil, bölge coğrafyasının ihtiyacına da cevap verecek.

İlk öğrencilerini bu yıl alan, tam 17 bölümde eğitim verecek olan Üsküdar Üniversitesi’nde kayıtlar başladı. Kayıtlar 03-07 Eylül tarihleri arasında tamamlanacak.

Üsküdar Üniversitesi'nde kayıt heyecanı 2Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Üsküdar Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanan öğrencilerin sabırsızlıkla bekledikleri gün geldi. Öğrenciler kayıtların ilk gününde, daha sabahın ilk ışıklarıyla Üsküdar Üniversitesi’nin yolunu tuttu. Öğrenciler aileleriyle birlikte eğitim görecekleri üniversiteye geldi, kaydını yaptırdı.

Heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler, Üsküdar Üniversiteli olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Öğrenciler kadar velileri de heyecanlıydı.

Samimi, sıcak bir şekilde karşılandıklarını ifade eden öğrenciler, üniversitenin ilk öğrencileri olmanın kendileri için ayrıcalık olduğunu belirtti. Çok heyecanlı olduklarını vurgulayan öğrenciler eğitim-öğretim gününü de sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

Kayıtların ilk günü olan 03 Eylül Pazartesi gününde İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’ni kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri yapılırken;

04 Eylül Salı günü Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
05 Eylül Çarşamba günü Sağlık Bilimleri Fakültesi
06 Eylül Perşembe ve 07 Eylül Cuma günü de Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri gerçekleştirilecek.
Üniversitede güz yarıyılı 01 Ekim’de başlıyor.