Olimpiyattaki Çifte Başarıyı Üsküdar Üniversitesi'de kutluyor!

Üsküdar Üniversitesi, Londra 2012 Olimpiyatları'nda atletizm kadınlar 1500 metre finalinde altın madalya kazanan Üsküdarlı Aslı Çakır Alptekin’i ve ülkemize gümüş madalya getiren Gamze Bulut’u kutluyor. Türk spor tarihinin en büyük başarılarından birine imza atan iki milli sporcuya Üsküdar Üniversitesi başarılar diliyor.

Olimpiyattaki Çifte Başarıyı Üsküdar Üniversitesi'de kutluyor!

Atletizmde Türk Olimpiyat tarihinde bir ilk yaşandı. İlk altın madalya, gümüşle beraber geldi. Kadınlar 1500 metrede Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalyanın sahibi oldu.  

Başarı tesadüf değil…

Üsküdar Belediyesi’nin başarılı sporcusu Aslı Çakır Alptekin 2012 yılında Helsinki'de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 1500 metrede ilk sırada bitirmiş, aynı yıl İstanbul’da yapılan Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda ise bronz madalya sahibi olmuştu. Alptekin’in bu başarısı ise Süreyya Ayhan’dan sonra bu mesafede çok iyi bir sporcunun yetiştiğinin bir kanıtı gibiydi.

Londra 2012 olimpiyatlarında elde ettikleri iyi dereceyle altın madalyayı Aslı Çakır Alptekin , gümüş madalyayı ise Gamze Bulut aldı. Çifte gelen başarı Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Başbakan ve daha birçok isim milli sporcuları arayarak tebrik etti.

Başarıyı Üsküdar Üniversitesi de kutluyor…

Türk spor tarihinde önemli başarıyı Üsküdar Üniversitesi de kutluyor. Üsküdar Belediyesi’nin sporcusu Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut’a Türkiye’ye yaşattıkları sevinçten ötürü teşekkür eden Üniversite, sporculara gelecek hayatlarında başarılar diliyor.

Çıplak ayaktan Altın madalyaya!..

Olimpiyatlarda ülkemize güreş ve halter branşı dışında ilk altın madalyayı kazandıran ve kulübü Üsküdar Belediyesi’nde başarıdan başarıya koşan Aslı Çakır Alptekin çıplak ayakla koştuğu günleri hiç unutmuyor. Aslı Çakır Alptekin bu konudaki anısını şöyle anlatıyor:

“İlkokul dördüncü sınıftaydım, o zamanlar kros yarışları yapılıyordu. Bez ayakkabılarla yarışıyorduk. Ayakkabıları pazardan alıyorduk. Yarış içinde ayakkabı ayağımı acıttı. Çıkarttım, çıplak ayakla koşmaya başladım. Bunu gören federasyon başkanı beni yanına çağırdı. Ayakkabı numaramı sordu ve bir dahaki yarışta bana kırmızı ayakkabı getirdi. Ondan sonra atletizme dört elle sarıldım”

ASLI ÇAKIR ALPTEKİN

Üsküdar Belediyesi sporcusu,  1985’te doğdu. 2011 yılında Çin’de yapılan Yaz Üniversite Oyunları’nda ve 2012’de Helsinki’de gerçekleştirilen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede altın kazandı.  Alptekin ayrıca 2012 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda da bronz madalya aldı.