TÜGVA’dan Prof. Dr. Nevzat Tarhana’ a Ziyaret

Türkiye Gençlik Vakfı  ( TÜGVA ) İstanbul İl Başkanı Emrullah Şanlan ve İstanbul Üniversite Koordinatörü Abdullah Yonca, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı ziyaret etti. Heyet, Tarhan ile bugünün gençliği üzerine görüş alışverişinde bulundu.  

Tarhan’ı makamında ziyaret eden Şanlan ve Yonca, Tarhan’a vakfın gençlere yönelik çalışmalarından bahsetti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tarhan ise gençlere yönelik çalışmalar yürüten heyete gençlik politikalarıyla ilgili önerilerde bulundu.

“ Genç kuşak topluma ve kendine yabancı”

Gençlerle aynı dili konuşabilmenin önemli olduğunu belirten Tarhan, “Gençlerimiz şuan popüler kültürün çocuğu oldu. Onları kaybetmemiz gerekiyor. Aynı dili konuşabilmek, onlarla köprü kurabilmek önemli. Bir dönem zorluk, yokluk ve imkansızlıklar içinde olgunlaşan bireyler varken şimdiki nesil varlık ve konfor içinde olgunlaşıyor. Psiko-sosyal olgunlaşmaları sağlayacak yöntemler geliştirmeliyiz o nedenle. Şehirlerin imarları kadar nesillerin imarı da çok önemli. Aksi halde şehirlerimizde yaşayacak nesiller bulumayabiliriz. Kültürümüzdeki önemli şahsiyetleri gençlerimize bugünün dili ve yöntemiyle anlatmamız gerekiyor. Geçmişi, bugünün şartlarında onlara sunmalıyız.” Dedi. 

Ziyaretin ardından Tarhan ve heyet birbirlerine hediye takdiminde bulundu.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)