Psikoloji'de tam 45 seçmeli ders

Türkiye’de eğitim alanında farklı bir modeli hayata geçirmeye hazırlanan Üsküdar Üniversitesi, benimsediği tematik ve multidisipliner yaklaşımıyla ilkleri de öğrencilerine sunuyor. Öyle ki sadece psikoloji bölümde öğrenciler 45 seçmeli ders sunuluyor. Öte yandan öğrenciler özgün felsefe metinlerini okuyabilmeleri için Arapça, Grekçe ve Latince dersleri de alabilecekler.

Psikoloji'de tam 45 seçmeli ders

Üsküdar Üniversitesi katıldığı televizyon programlarında bugünlerde meslek seçimi telaşı yaşayan öğrencilere yeni yeni ufuklar açıyor. SHOW Tv’de Görkem İldaş’ın sunduğu Üniversite Medya programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu üniversitenin çalışmaları ve geleceğin mesleklerine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

Üniversiteye ilişkin Görkem İldaş’ın sorularını yanıtlayan Zelka ve Ömerustaoğlu meslek seçimi arifesinde olan öğrencilere önemli hatırlatmalarda bulundu.

ÖĞRENCİLERE PSİKOLOJİ VE FELSEFE SOHBETLERİ

Öğrencilere sadece teori değil onun yanında üniversite bünyesindeki mevcut araştırma ve uygulama merkezlerinde pratik imkânı sunacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Mehmet Zelka, öğrencilerin hiçbir yerde kolay kolay elde edemeyeceği tecrübe ve deneyimleri Üsküdar Üniversitesi’nde alanında otorite hocalardan öğreneceklerini söyledi. Zelka, 16 Temmuz-06 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek tanıtım günlerinde öğrencilerin bilgilenmelerine yönelik seminerler, psikoloji ve felsefe sohbetleri düzenleyeceklerini kaydetti.

BEYİN, BİLİNÇ VE DAVRANIŞI KONU ALAN ÜNİVERSİTE

Üniversite olarak bilim, eğitim ve sosyal sorumlulukları birlikte düşündüklerini vurgulayan İnsan veToplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu ise bilinç, beyin ve davranışı konu alan bir üniversite olduklarını söyledi. Amaçlarının bilginin en iyi şekilde üretilmesini sağlamak olduğunun altını çizen Ömerustaoğlu felsefeyi uygulamalı hale getireceklerini kaydetti.

FELSEFENİN ÖZGÜN METİNLERİ İÇİN ARAPÇA, LATİNCE VE GREKÇE DERSLERİ

Ders içeriklerine ilişkin de bilgi veren Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu sadece psikoloji bölümünde öğrencilerine 45 dersi seçmeli olarak sunduklarını söyledi. Zengin bir ders programıyla öğrencilerinin karşısına çıkacaklarını sözlerine ekleyen Ömerustaoğlu, öğrencilerin felsefenin özgün metinlerini okuyabilmeleri için de Arapça, Latince ve Grekçe derslerini de öğrencilerin faydasına sunacaklarını belirtti.