Prof. Dr. Nevzat Tarhan Üsküdarlı mezunlarla buluştuÜsküdar Üniversitesi Mezunlar Derneği mezun öğrencilere yönelik etkinlik düzenledi. Üsküdar Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi Mezunlar Derneğinin ortaklaşa düzenlediği etkinliğe Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan katıldı.

Üsküdar Üniversitesi mezunları için düzenlenen etkinliğe Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çerezci, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör’ün yanı sıra çok sayıda mezun öğrenci ve akademisyen katıldı.

Çarşı yerleşke Emir Nebi 1 Konferans Salonunda gerçekleşen etkinlik, Üsküdar Üniversitesi Mezunlar Derneği (ÜSÜMED) Başkanı Tayfun Gözler ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın açılış konuşmaları ile başladı.Tayfun Gözler: “Verdiğimiz tüm vaatleri yerine getirdik”

Üsküdar Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Tayfun Gözler, 2015’ten bugüne dernek olarak verdikleri bütün vaatleri yerine getirdiklerini söyledi. Gözler, mezunlar derneği ve üniversite arasındaki duygusal bağ olduğunu ifade etti. Gözler, “Üniversitenin yeri geldiğinde şefkatli bir anne, yeri geldiğinde de disiplinli olmanızı sağlayan bir baba figürüdür. Derneğin misyonu ise üniversite bitince anne baba figürü ortadan kalktığında arkadaş, kardeş olarak devreye girip mezunlara destek olmaktır” dedi.

Tayfun Gözler: “Amacımız öğrencilere her konuda yardımcı olmak”

Üsküdar Üniversitesinden mezun olan öğrencilerin kurumsal çalışma içerisinde mezun haritası çıkartan Gözler, mezun öğrencilerin nerede, hangi pozisyonda görev yaptıklarını paylaştı. Gözler; “Onları tek tek üniversitemize davet ederek hocalarıyla birebir görüşmelerle yaşadıkları sıkıntıları paylaşıp çözüm tavsiyeleri almalarını sağladık. Amacımız öğrencilere yardımcı olmak, onları sektördeki bazı işverenlerle tanıştırmaya çalışmaktır” şeklinde konuştu.Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “En etkili tanıtım yöntemi birebir tavsiyedir”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesinin öğrencileri en iyi geleceğe hazırladığını belirtti. Tarhan; “Bizim kuruluş vizyonumuzdan birisi gençlere sadece meslek kazandırmak değil, hayat başarısı da kazandırmaktır. Onlara iyi insan olma yönünde rehber olmak için pozitif psikoloji dersleri veriyoruz” dedi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “ En büyük sermaye ‘sosyal’ sermayedir”

Mezun öğrencilere bundan sonraki iş hayatları için tavsiyelerde bulunan Tarhan, muhakkak adres defterlerinin olması gerektiğini vurguladı. Tarhan, “En büyük sermaye sosyal sermayedir. Kendi ikili ilişkileriniz iş hayatında çok önemli. İyi iş yapmak yeterli değil bu işi yakınlarınıza anlatmak, tanıtmak gerek” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmaları ardından Prof. Dr. Nevzat Tarhan mezun öğrencilerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi. Ardından etkinliğe katılanlara barbekü ziyafeti verildi. 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)