Üsküdar’da ‘’Her Gencin bir Şarkısı Olmalı’’Haydi Tut Elimi Derneği, Genç Beyinler Akademisi ve Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü (SKS) işbirliği ile Girişimcilik ve Proje Kültürü dersi uygulaması kapsamında konser verildi. Türk musikisinin seçkin eserlerinin yer aldığı konseri Cumhurbaşkanlığı Devlet Sanatçısı Recep Alper Çevirel, verdi.Müzik paylaşma ve dayanışma gibi değerleri ortaya çıkarıyor

Konser Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşke Emir Nebi Salonu’nda gerçekleştirildi. Programda sosyal proje uygulamalarında fikirlerin hayata geçmesi ve geniş kitlelere duyurabilmeleri için etkili bir araç olan müziğin bireyi toplumsallaştırırken aynı zamanda onun yeteneklerinin geliştirilmesine kaynaklık ettiği vurgulandı. Müziğin, insan ilişkilerinde dayanışma ve paylaşma gibi değerleri ortaya çıkardığı konularında önemli paylaşımlarda bulunuldu.
Yoğun ilgi öğren konserde gençler Türk musikisi eserlerini severek dinledi. Devlet sanatçısı Çevirel, ülkemizde her gencin doğarken makam içeren ezan sesi ile doğduğunu, sonrasında annelerin makamsal ninnileri ile büyüdüklerini ve aslında herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir şarkısı olduğunu dile getirdi.

“Müzik insanların evrensel dili”

Çevirel ayrıca müziğin insanların evrensel dili olduğunu belirterek, gençlerin Türk Musikisini tanıdıkça sevdiğini görmekten mutlu olduğunu dile getirdi.

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde ‘Genç Sesler Armonisi’ adlı bir Türk Musikisi korosu kurulması konusunda destek verebileceğini de ifade den Çevirel, gençlerin yoğun ilgisi ile konserini tamamladı.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)