Hollanda, Psikiyatri işbirliğinde 'NPİSTANBUL' dedi

Nöroloji, psikoloji ve psikiyatri alanındaki başarısıyla sadece Türkiye değil uluslararası ülkelerin de model aldığı NPİSTANBUL Hastanesi, Endonezya’dan sonra şimdi Hollanda ile işbirliği yapıyor. Hollanda Adalet Bakanlığı’nın daveti üzerine Bakanlığa bağlı psikiyatri hizmeti veren klinikleri ziyaret eden NPİSTANBUL yetkilileri, hizmet ve personel eğitiminde talep edilen işbirliğinin detaylarını konuştu. Hollanda ile işbirliği yalnız tedavi ve personel eğitimiyle sınırlı kalmayacak. İki ülke arasında Üsküdar Üniversitesi’nin de desteğiyle bilimsel konferans, panel ve sempozyumlar da düzenlenecek.

Hollanda, Psikiyatri işbirliğinde 'NPİSTANBUL' dedi

Hollanda Adalet Bakanlığı, Türkiye’deki psikiyatri klinik ve hastanelerinde gerçekleştirdiği ön incelemelerin ardından işbirliğinde NPİSTANBUL Hastanesi’ni tercih etti. Hollanda Adalet Bakanlığı  şimdi nöropsikiyatri alanında tanı, tedavi ve personel eğitiminde NPİSTANBUL Hastanesi’yle koordineli çalışacak.

Nöroloji, psikiyatri ve psikoloji alanında tedavide ve bilimsel çalışmalarda Üsküdar Üniversitesi’nin desteğini de arkasına alarak önemli çalışmalar yapan NPİSTANBUL Hastanesi, uluslararası arenada işbirliğinde ülkelerin ortağı seçiliyor.

Hastanenin çalışmalarını yerinde görmek üzere geçtiğimiz yıl NPİSTANBUL Hastanesi’ni ziyarete gelen Hollandalı bir grup, incelemelerinin ardından NPİSTANBUL Hastanesi ile işbirliği yapmak üzere talepte bulundu.

Hollanda, Psikiyatri işbirliğinde 'NPİSTANBUL' dedi 2

Talebi değerlendiren NPİSTANBUL Hastanesi yetkilileri bunun üzerine Hollanda Adalet Bakanlığı’nın daveti üzerine Hollanda’ya hareket etti. Burada Adalet Bakanlığı’na bağlı psikiyatri klinikleri, bakım evleri ve rehabilitasyon merkezlerinde bir takım incelemelerde bulunan yetkililer incelemelerin ardından kalite müdürleri ve medikal direktörlükleriyle de bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda işbirliğinin her ayrıntısı konuşuldu.

İki ülke arasındaki işbirliği tedavi ve personel eğitimiyle sınırlı değil. Bilimsel sempozyum, panel ve kongreleri de kapsıyor.

Prensipte işbirliğinin tamamlayan iki ülke şimdi protokol aşamasında. Protokolün imzalanmasıyla NPİSTANBUL Hastanesi eğitim ve tedavide merkez olmakla birlikte sağlık turizmine de önemli katma değer sağlayacak.