EDUCATURK’ta “Değişen İhtiyaçlar Yenilenen Meslekler” Semineri…

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Educaturk Fuarı” bu yıl da üniversiteye hazırlanan binlerce öğrencinin katılımıyla tamamlandı. Üsküdar Üniversitesi’nin de katıldığı fuarda aday öğrencilerin Üsküdar Üniversitesi’ne ilgileri oldukça yoğundu. Öğrenci, öğretmen, veli ve diğer eğitim görevlilerinin de katıldığı fuarın son gününde Üsküdar Üniversitesi eğitim danışmanı Uzm. Psk. Orhan Gümüşel “ Değişen İhtiyaçlar ve Yenilenen Meslekler” başlıklı bir de seminer verdi.

EDUCATURK’ta “Değişen İhtiyaçlar Yenilenen Meslekler” Semineri…

17-18 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Educaturk Fuarı” sona erdi. Tüm öğrenci, öğretmen, veli ve diğer eğitim görevlilerine ücretsiz olarak katıldığı fuarda çok sayıda üniversite stantlarıyla yer aldı. Üsküdar Üniversitesi de 2 gün süren fuarda öğrencilerle buluştu. Öğrenci, veli ve eğitimcilerin Üsküdar Üniversitesi standına ilgisi ise oldukça yoğundu.

EDUCATURK’ta “Değişen İhtiyaçlar Yenilenen Meslekler” Semineri… 2Sınava hazırlanan öğrenciler fuarda birçok üniversiteyi yakından tanıma fırsatı bulurken Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü ve Üsküdar Üniversitesi Eğitim Danışmanı Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ziyaretçilere “ Değişen İhtiyaçlar ve Yenilenen Meslekler” başlıklı seminer verdi.

Konuşmasında öğrencilerin gelecek tercihlerine ışık tutacak bilgilendirmelerde bulunan Gümüşel, bilimin multidisipliner eğitimi artık zaruri hale getirdiğini söyledi.

Bilimler arası işbirliğin her alanda gerekli olduğuna dikkat çeken Gümüşel dünya genelinde tematik üniversitelere yönelik bir eğilimin olduğunu kaydetti. Üsküdar Üniversitesi’nin dav­ranış sağlığı ve bilimlerinde uz­manlaşmış bir üniversite ola­rak yeni bilimsel keşiflerini bu multidisipliner anlayışla gerçekleştirdiğini sözlerine ekleyen Gümüşel, öğrencilerin mesleklerin seçerken bu hassasiyetle hareket etmelerinin kendilerine avantaj sağlayacağını söyledi.