“Aklımda Olduğun Aklında Olsun” raflardaki yerini aldı

TV programcısı, yazar Uğur Canbolat’ın 6’ıncı kitabı “Aklımda Olduğun Aklında Olsun” raflardaki yerini aldı. Canbolat, yeni kitabında farklı bir tarz ile roman ve denemeyi birleştiriyor.

Kitapta okuyucularını farklı mevsimlerde dolaştıran Uğur Canbolat, uğradığı her mevsimde karşılaştığı insanlığın farklı hava durumlarını, kendine has üslubuyla dile getirerek, okuyucularıyla paylaşıyor. Olanla olması gereken arasına kalın bir halat çekerek aralarına kopmaz bir bağlantı kuruyor. Canbolat, kitabında farklı bir tarz geliştirerek roman ile denemeyi birleştirerek novella tarzında roman-deneme ile okuyucularının karşısında çıkıyor.

“Yanmak isteyen çok, kül olmak isteyen yok”

Folıant Yayınları’ndan çıkan kitabında Canbolat, “Olmak isteyen çok, ölmek isteyen yok. Varmak isteyen çok, yola giren yok. Vuslat dileyen çok, firkate talip olan yok. Gülü seven çok, dikenine katlanan yok. Almak isteyen çok, fedakârlık yapmak isteyen yok. Döner mi bu devran böyle… Kül olmayı göze alamayan, aşk meydanına çıkmamalı” diyor.

Canbolat’ın Gerçek Âlim, Gerçek Âşık Haluk Nur Baki, Portreler, Psikoloji Konuşmaları, Geldim Ama Yoktun, Hikâyeler Hep Yarım adıyla yayımlanmış 5 kitabı daha bulunuyor.Uğur Canbolat Kimdir?

1966 yılında Orta Anadolu'nun bozkırı olan Yozgat'ta doğdu. Köy odasında büyüdü. Kendini sohbetin tadına ve kelimenin ahengine meftun olarak tanımlıyor.

Bir Üsküdarlı... Çay, dergi, kitap ve Üsküdar dörtlüsünü seviyor. Bir de yanında türküler... Muhabbete paçayı kaptırdığını düşünüyor.

Radyo yayın yönetmenliği ve genel müdürlüğünün yanı sıra uzun yıllar televizyonlarda psikoloji programları yaptı. Hâlen ÜLKE TV ve Üsküdar Üniversitesi Televizyonu'nda programlarına devam ediyor.

PSİKOHAYAT dergisinin Genel Koordinatörü ve ESKADER (Edebiyat, Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi. Canbolat, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi İdari Direktörlük görevini de sürdürüyor.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)