Yüksekokul öğrencileri DGS konusunda bilgilendirildi

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri 19 Temmuz’da gerçekleştirilecek Dikey Geçiş Sınavı’na ilişkin bilgilendirildi. Sınavın lisans eğitimi için bir fırsat olduğuna dikkat çeken Uzm. Psikolojik Danışman Ece Tözeniş, öğrencilerin bu fırsatı mutlaka değerlendirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yüksekokul öğrencileri DGS konusunda bilgilendirildiÜsküdar Üniversitesi, öğrencilerini bilgilendiriyor. Bu kapsamda Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri 19 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan Dikey Geçiş Sınavı ( DGS)’  na ilişkin bilgilendirildi.

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmalarını sağlayan sınava ilişkin bilgiyi Üsküdar Üniversitesi Uzman Psikolojik Danışman Ece Tözeniş verdi.  

3 saat süren sınavda 80 sayısal-80 sözel olmak üzere toplam 160 sorunun bulunduğunu ifade eden Tözeniş, öğrencilere lisans tamamlama olanağı veren bu avantajı öğrencilerin mutlaka değerlendirmesi gerektiğini kaydetti.