Üst düzey sağlık yöneticilerine liderlik ve etkin yöneticilik eğitimi verildiÜsküdar Üniversitesi ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü üst düzey yöneticileri “Liderlik ve Etkin Yöneticilik” eğitimi programını başarıyla tamamladı. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka tarafından başarılı olan 2’inci gurup katılımcılarına sertifikaları törenle teslim edildi.

Lider sağlık yöneticilerinin liderlik özelliklerini keşfederek sahip oldukları özelliklerini nasıl daha etkin kullanabileceklerinin farkına varmalarının ve kendi liderlik tarzlarını oluşturarak, yaratıcı takımlar kurmalarının hedeflediği eğitim programında yenilikçi eğitim oyunları ile uygulamalı çalışmalar gerçekleştirildi.

3 hafta süren programda üst düzey sağlık yöneticileri, liderlik gelişimi ile ilgili olarak çatışma yönetimi, takım olma, motivasyon, kriz yönetimi, farklılıkların yönetimi, yenilikçi ve yaratıcı problem çözme, değişim yönetimi, çalışan bağlılığı, vizyon oluşturma gibi konu başlıklarında eğitimler aldı.İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sultanahmet Sağlık Müzesi’nde düzenlenen eğitim programı sonunda İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu katılımcılara liderlik yolculuğunda sürekli gelişimin öneminden söz etti. Memişoğlu, tüm sağlık çalışanlarının yetkinliklerini artırmaları yönünde kendilerine destek vermeye devam edeceklerini de ifade etti.
Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka törende Üsküdar Üniversitesi’nin İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği başarılı iş birliğinin önemine değinirken üniversitesi olarak sağlık çalışanlarının kişisel gelişimine destek vermekten duyduğu memnuniyeti vurguladı.  

Prof. Dr. Memişoğlu, eğitim programında eğitmen olarak görev yapan Genç Beyinler Akademisi Direktörü Dr. Nebiye Yaşar ve Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dinçer Atlı’ya ve Üsküdar Üniversitesi’ne iş birliği konusundaki destekleri için teşekkürlerini iletti.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)