SHMYO mezunları kariyer planlama çalışmasındaÜsküdar Üniversitesi, Mezunlar Derneği ve Kariyer Merkezi Direktörlüğü’nün ortak çalışması olan, mezunlara yönelik kariyer planlama çalışmaları Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu mezunları için gerçekleştirilmeye başlandı.

07 – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında planlanan Kariyer planlama çalışmalarının ilk bölümünde Optisyenlik bölümü adına Öğr. Gör. Turgut Çakar, Acil Durum ve Afet Yönetimi bölümü adına Öğr. Gör. Jale Yazgan, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü adına Öğr. Gör. Öznur Yörümezoğlu, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümü adına Öğr. Gör. Eyser Kılıç Boz, Sosyal Hizmetler bölümü adına Öğr. Gör. Melek Çaylak, Gıda Teknolojisi bölümü adına Dr. Öğr. Üyesi Salih Tuncay İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü adına Öğr. Gör. Gamze Kağan katılım gösterdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Kariyer Merkezi Mezunlar Sorumlusu Remziye Çopur yaptı. Çopur, Mezunlar Derneği’nin bu yılki faaliyetleri hakkında bilgi verip, derneğin internet adresi, derneğe nasıl kayıt yapılacağı, kayıt sonrası mezunların yararlanabileceği imkânlardan bahsetti.Özgeçmiş hazırlanırken dikkat edilmesi gerekli noktalar anlatıldı

Daha sonra akademisyenler kendi bölümleri ile alakalı sektörler hakkında bilgi verdi ve iş başvuru sürecinde fayda sağlayacak bilgilerden bahsetti. Doğru ve açık hazırlanan bir özgeçmiş hakkında örnek gösterimler yapıldı, dikkat edilmesi gerekli noktalar hakkında paylaşımlarda bulunuldu ve yanlış hazırlanan bazı özgeçmişlerden örnekler verildi.

Kendi bölümleri ile ilgili iş arama sürecinde olan bazı yeni mezun öğrenciler, işverenler tarafından kendilerine “tecrübe” engeli getirildiği ve bu konuda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Sektöre bağlı faaliyet gösteren derneklerin çalışmaları hakkında fikir sahibi olmanın, kişisel ağları geliştirici seminer ve eğitimlere katılmanın faydaları üzerinde durulan çalışmalara katılan mezun öğrenciler, iş başvuru sürecinde yaşadıkları tecrübeleri birbirleri ile paylaştı.Bilgi - fikir paylaşımı gerçekleşti

Ön lisans programını bitirdikten sonra lisans ve yüksek lisans eğitimleri konusunda kendilerine özellikle hangi alanlarda yol alabilecekleri bölüm hocaları tarafından anlatılan etkinlikte mezun öğrenciler bir araya geldikleri bu konularda bilgi ve fikir aldıkları için memnun olduklarını dile getirdiler.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)