Üsküdarlı öğrenciler Söğüt-Küre’de kütüphane kurdularÜsküdar Üniversitesi öğrencileri Türkiye genelinde kütüphane oluşturmaya devam ediyor. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü ile öğrenci konseyi tarafından Söğüt-Küre Dursun Fakıh Ortaokulu´na Kütüphane ve akıl oyunları etkinlik alanı yapıldı.

Kütüphane kurumunda gün boyu, üniversite öğrencileri yoğun çalışırken, Söğüt İlçesi Milli Eğitim Md. Ahmet Yıldırım başta olmak üzere, okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler, okul aile birliği ve veliler ile okulun öğrenciler de çalışmalara eşlik etti.Çalışmalar sonunda, İlçe Milli Eğitim müdürüne ve diğer yetkililere üniversitenin tanıtım kitleriyle birlikte Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitapları hediye edildi.

Etkinlik sonunda bölgenin tarihi ve kültürel merkezleri ziyaret edildi.Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin türbesi, Osmanlı’nın ilk Kadısı Dursun Fakıh’ ın türbesi, Karakeçili Aşiret’ nin Söğüt’e ilk geldiklerinde konakladıkları yere inşa ettikleri Kuyulu Mescit ziyaret edilen mekanlar arasında yer aldı.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)