Yapay Zekâ ve gelecek tartışıldı!


Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü ile Yapay Zekâ ve Uygulama Geliştirme Kulübü’nün birlikte düzenlediği “Yapay Zekâ Tartışmaları, Yapay Zekâ Etik midir?” etkinliği gerçekleştirildi.Merkez Yerleşkede gerçekleşen etkinlikte Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencileri Mervenur Şimşek ve Ediz Göldeli konuşmacı olarak yer aldı.

“Yapay zekâ ve gelecek” 

Konuşmasının başında etkinliğin asıl amacının yapay zekâ kavramını tartışmak olduğunu belirten Mervenur Şimşek, yapay zekâ ve gelecek konusunda aklında bazı soruların olduğunu söyledi. Şimşek soruları ilişkin ise şunları ifade etti:  “Yapay zekâ bir alanda ilerliyor ve belirli bir şeyler yapılıyor ama bununda sınırlarının olması gerekiyor. Bu sınırlardan bir tanesi de bizim değer yargılarımız, hangi olaya nasıl tepki veriyoruz? Hangisine doğru, hangisine yanlış diyoruz?”

Sonrasında yapay zekâ ve etik bağlantısı, yapay zekâ ve robot konularının konuşulduğu etkinlik, öğrencilerin soru-cevabı ile devam etti.Toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik son buldu.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)