Orhan Veli’nin İstanbul’u canlandırıldı
Üsküdar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Direktörlüğü, Tiyatro ve Müzik Kulübünün birlikte düzenlediği “Cebimde Biriktirdiğim Aşklar” adlı oyunlu şiir dinletisi gerçekleştirildi. Orhan Veli şiirlerinin tiyatroya uyarlandığı gösteri katılımcıların beğenisini kazandı.
Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte Müzik Kulübü öğrencilerinin şarkı ile eşlik ettiği oyunda Tiyatro Kulübü öğrencileri sahnede tiplemeleri canlandırdı.
İstanbullulardan bir İstanbul hikâyesi
Üsküdar Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri Orhan Veli Kanık’ın şiirlerini tiyatroya uyarladı.
Şiirlere uyarlanan karakterler ile Orhan Veli’nin İstanbul’u anlatıldı.
Herkesin hayranlıkla izlediği etkinlik, koro halinde İstanbul şarkısı söylenip, oyunlu şarkı gösterimi ile son buldu.
Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)