Öğrenciler Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti
Üniversite adaylarının kampüs ziyaretleri sürüyor. Nesrin Uçmaklı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nden yaklaşık 45 öğrenci grubu Üsküdar Üniversitesi kampüslerini ziyaret etti.
Kampüsleri gezip bilgi alan adaylara sonrasında Üsküdar Üniversitesi Eğitim Uzmanı Dr. Ahmet Alkayış tarafından “Sınav kaygısı, motivasyon, başarı ve sınav sistemi” hakkında sunum gerçekleştirildi.
Alkayış, öğrencilere sınava karşı stresli olmanın ve kaygının belli bir düzeye kadar normal olduğunu belirtti.
Üniversite gezisine katılan öğrenciler üniversiteyi beğendiğini ve üniversite ortamının çok farklı bir yer olduğunu söyledi.
Haber-Fotoğraf: Melek Ozat
Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)