Prof. Dr. Sevil Atasoy Kayseri kitap Fuarı’nda okurları ile buluştu

Prof. Dr. Sevil Atasoy Kayseri kitap Fuarı’nda okurları ile buluştu

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 2. Kayseri Kitap Fuarı’nda okurları ile buluştu.

“Kanıt Peşinde” konulu bir sunum da gerçekleştiren Atasoy’un programına ilgi yoğun oldu.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşının kriminal incelemesinden örneği anlattığı konuşmasında Atasoy, şunları kaydetti:

Prof. Dr. Sevil Atasoy Kayseri kitap Fuarı’nda okurları ile buluştu 2

Ceset bulunamasa bile cinayeti kanıtlamak mümkün

"Amerika'da bir Türk; adı Fikret, annesi ve 2 ağabeyi ile beraber evde oturuyorlar. Fikret, o gün işe gitmiyor. Can sıkıntısından o bölgede hizmet veren bir masaj firmasına telefon ediyor ve masaj yaptırmak için birini çağırıyor.

Onlar diyor ki 'Biz elemanımızın giriş saatini tespit ederiz, bize haber verir. Hiçbir şekilde soyulmaya zorlanamaz. Hiçbir şekilde ilişkiye giremezsiniz, sadece usulüne uygun olarak masaj yaptıracaksınız'.
Fikret, 'Peki' diyor. Masör kadın eve geliyor ama bir daha ortada gözükmüyor. Fikret'in evine polis geliyor; ama birkaç gün sonra gelebiliyorlar. Önce hiçbir şey bulamıyorlar. Sonra Kriminal Daire Başkanı'nı arayıp, delil bulamadıklarını söyleyip, onu da çağırıyorlar.
Müdür geldiği zaman evin sabun koktuğunu anlıyor ve 'Yere yatın ve halıya yüzünüzü dayayın' diyor. Islak olduğunu anlıyorlar. Müdür, 'Kaldırın halıyı' diye sesleniyor. Duvardan duvara olan halı kaldırıldığında altından kan çıkıyor.

O kanın miktarını hesap ediyorlar. 'Bir insan bu kadar kanamışsa mutlaka ölmüştür' diyorlar. Ortada ceset olmadığı halde Fikret, ömür boyu hapse mahkum oldu. Ama bu olaydan 4 yıl sonra da 50 kilometre ötede bir bahçede kadının cesedi, parçalanmış halde gömülmüş olarak bulundu. Buradan çıkaracağımız olay, ceset bulunamasa bile bir cinayeti kanıtlamak mümkün."

Prof. Dr. Sevil Atasoy Kayseri kitap Fuarı’nda okurları ile buluştu 3

Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen fuarda Atasoy’un okurları kitaplarını imzalatabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Okurlarının kitaplarını imzalayan Atasoy, onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Kaynak: DHA