Doğru tercih için 339 bin aday bu testi çözdü

Doğru tercih için 339 bin aday bu testi çözdü

ÖSYM tarafından YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercih yapmak isteyen aday öğrenciler, Üsküdar Üniversitesi Merkez ve Çarşı Yerleşkelerinde devam eden Tercih ve Tanıtım Günlerine yoğun ilgi gösteriyor. Binlerce aday Üsküdar Üniversitesi internet sitesindeki Kariyer Testini uygulayarak mesleğine yön veriyor.

Üsküdar Üniversitesinin 2015 yılından beri sunduğu “Kariyer Testi” ni bugüne kadar 339 bin 437 aday öğrenci uyguladı.

İnternetten de ulaşılabilen Kariyer Testi 90 sorudan oluşuyor. Adayların sorulara verdiği “Hoşlanırım” ya da “Hoşlanmam” yanıtı adayların kişilik tipini ortaya çıkarıyor.

Kişiye uygun meslek seçimi, büyük önem taşıyor

Kişinin yaşamında önemli dönemlerden biri olan üniversite ve bölüm seçimleri sağlıklı yapılmadığında kişi için telafisi mümkün olmayan kayıpları beraberinde getirebiliyor. O nedenle kişinin ilgi, beceri ve kişilik özelliklerine uygun, mutlu olabileceği mesleği seçmesi oldukça önem taşıyor.

Kariyer testi, adaylara meslek seçimlerinde yardımcı olmayı amaçlıyor

Kariyer Testi, seçeceği meslekle ilgili karar vermekte zorlanan adaylara ilgi duydukları alan konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kariyer Testi, hangi bölümü okumalıyım, hangi bölümü seçmeliyim ve mesleki eğilim belirleme konularında adaylara yol gösterici bir kılavuz oluyor.

Bir “tık” uzağınızda

Bugüne kadar 339 binin üzerinde adayın uyguladığı test meslek seçiminde halen kararsızlık yaşayan adaylar için bir fırsat olurken, adaylar Kariyer Testine Üsküdar Üniversitesi internet sitesinden de ulaşabilir:

https://uskudar.edu.tr/tr/kariyer-testi

Dev kadro ile doğru tercih

Üsküdar Üniversitesi, bu dönemde adaylara yol göstermek amacıyla gerçekleştirdiği tercih ve tanıtım günlerine Altunizade Merkez Yerleşke başta olmak üzere diğer yerleşkelerinde devam ediyor.

Deneyimli akademik ve uzman kadrosu ile adaylara ve ailelerine kapılarını açan üniversite, meslek seçimi ile ilgili de adaylara bilgi veriyor. Akademisyenlerin yanı sıra Üsküdar Üniversitesi Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş öncülüğünde 11 kişilik tercih danışmanı da adaylara yol gösteriyor.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)