Facebook Pixel Code

Üsküdar Üniversitesi bilimsel araştırmalarını sürdürüyor

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi, bünyesindeki akademik çalışmalarını sürdürüyor.

Üsküdar Üniversitesi bilimsel araştırmalarını sürdürüyor
Her hafta rutin olarak AR-GE toplantıları kapsamında bir araya gelen akademisyenler bu hafta da önemli konuları ele aldı.

Gerek üniversitesi gerek ise hastane kapsamında yürütülmekte olan bilimsel çalışmaların ele alınıp, gözden geçirildiği AR-GE toplantısı NPİSTANBUL Hastanesi’nde yapıldı. Toplantıya Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, Prof. Dr. Orhan Doğan, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Prof. Dr. Kayahan Oğuz Karamustafalıoğlu ve Doç. Dr. Mehmet Emin Ceylan ile çok sayıda uzman katıldı.

Toplantıda üniversite bünyesinde yürütülmekte olan klinik ve elektrofizyolojik 7 araştırmanın ele alındığını ifade eden Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar, dış merkez ve kurumlarla ortak yürütülen 3 araştırmanın da değerlendirildiğini kaydetti.

Yrd. Doç. Dr. Sayar;

“ Evde bakım hizmeti ve sigara bıraktırma polikliniği ön çalışmaları değerlendirildi. Üsküdar Üniversitesi etik kurulunun yeniden yapılandırılması ele alındı.” dedi.