Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Afrikalı öğrencilerin renkli mezuniyet töreni


20.06.2017 08:58
Afrikalı öğrencilerin renkli mezuniyet töreni

Üsküdar Üniversitesi, 4. Afrika Kültür Haftası ve Mezuniyet Töreni'ne ev sahipliği yaptı. Kısa adı ADDER olan Afrika Dostluk Derneği tarafından organize edilen ve çok renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, Afrikalı öğrencilerin şovları katılımcıları coşturdu. Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı. Afrikalı öğrencilerin gittikleri yerlerde Türkiye için bir elçi görevi göreceklerini belirten Tarhan, mezun olan öğrencilere diplomalarını da takdim etti.

Afrikalı öğrencilerin renkli mezuniyet töreni 2Kuran-ı Kerim Tilaveti başlayan mezuniyet programının açılış konuşmasını, Afrikalılar Dostluk Derneği AD-DER Başkanı Şemsettin Türkan yaptı.Üsküdar Üniversitesinin son 4 yıldır 10 Afrikalı öğrenciyi tam burslu okutarak çok değerli bir destek verdiğini vurgulayan Türkan; derneğin hedeflerinin, Türkiye ve Afrika vatandaşlarının sosyal ve kültürel bağlarını geliştirmek, Türkiye’yi Afrikalılara tanıtmak, aynı zamanda Afrika’yı da Türklere tanıtmak, Afrikalı öğrencilerin Türkiye’de aldıkları eğitimle kendi ülkelerinde iş adamı olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesinin verdiği önemli destekten dolayı, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan'a teşekkürlerini ileten Şemsettin Türkan, katılımdan duyulan memnuniyeti de iletti.

Mezuniyet programını ilgiyle takip eden Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da konuşmasında mezun olan öğrencilere iş hayatında başarıya yönelik tavsiyelerde bulundu.

Afrikalı öğrencilerin renkli mezuniyet töreni 3Azimli ve çalışkan olun diyen Tarhan, anlattığı hikâyelerle hayatta kararlı olmanın, kadere razı olmamanın altını çizdi. Tarhan mezun Afrikalı öğrencilerin gittikleri yerlerde Türkiye için bir elçi görevi göreceklerini belirterek, öğrencilere başarılar diledi.Program boyunca Afrika ülkelerinin yerel halk dansları, moda defilesi ve ülke kültürüne dair gösteri ve şovlar sergilendi.Büyük beğeniyle izlenen yerel şovlara, izleyenler de alkışlarıyla eşlik etti.

Programın son bölümünde, ADDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve protokol misafirleri mezun olan öğrencilere diploma ve hediyelerini takdim etti.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden mezun olan Kenyalı Muna Abdullah ve çok sayıda Afrikalı öğrenci mezuniyet belgelerini Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın elinden aldı.

Mezuniyet töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sonra erdi.

Afrikalı öğrencilerin renkli mezuniyet töreni 4
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)