Psikiyatride tedavide işbirliği önemli

Üsküdar Üniversitesi’nden 3 öğretim üyesi Profesör psikiyatrik tedavide yüksek başarı için Londra’da düzenlenen “Tedavi İşbirliği Programı”na katıldı.

Psikiyatride tedavide işbirliği önemliÜsküdar Üniversitesi, Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev alan psikiyatri uzmanları ve asistanlara eğitim vermek için Londra’da düzenlenen “Tedavi İşbirliği Programı”na katıldı. Eğitimle psikiyatrik tedavilerde başarı hedefleniyor.

27 Şubat – 02 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen “Tedavi İşbirliği Programı” eğiticilerin eğitimi toplantısına Üsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Orhan Doğan, Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ve Prof. Dr. Oğuz Karamustafalıoğlu katıldı.

Akademisyenler olarak Türkiye’nin çeşitli illerindeki psikiyatri uzmanları ve asistanlarına eğitim vereceklerini ifade eden Prof. Dr. Orhan Doğan;

“Öğretim üyelerimiz psikiyatrik tedavilerin başarılı olması ve hastanın yaşam kalitesinin artırılması için tedavide hasta ve hastanın aile üyelerinin işbirliği, tedaviye uyumları önemli; özellikle tedavi olmaya direnen hastalarda bu program yararlı olacaktır” dedi.