YÖK Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ne Dekan atadı

Geçtiğimiz günlerde 27’inci genel kurul toplantısını gerçekleştiren YÖK, Üsküdar Üniversitesi Mühendislik Doğa Bilimleri Fakültesi’ne Prof. Dr. Selahattin Gültekin’i dekan olarak atadı. Görevini layıkıyla yerine getireceğini ifade eden Prof. Dr. Gültekin, Üsküdar Üniversitesi’ni geliştirmek, akademik başarıyı yükseltmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

YÖK Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ne Dekan atadı

YÖK Genel Kurulu 27’inci toplantısı yapıldı. Eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri koordinasyon komisyonları raporları ele alınan genel kurulda, devlet üniversitelerine ait 59 fakülteye dekan ataması yapıldı. 8 vakıf üniversitesinin 10 dekan adayı için ise olumlu görüş bildirildiği kaydedildi.

Genel Kurul Toplantısı’nın kararına göre Üsküdar Üniversitesi Mühendislik Doğa Bilimleri Fakültesi’ne Prof. Dr. Selahattin Gültekin dekan olarak atandı. Bugüne kadar yerli ve yabancı saygın üniversitelerde önemli akademik başarılara imza atan Gültekin, Üsküdar Üniversitesi’nin akademik başarısını yükseltmek adına ciddi çalışmalar yapacaklarını söyledi.