Ruh sağlığı istasyonlarının danışmanları der başı yaptı

Üsküdar Üniversitesi, toplumun koruyucu ruh sağlığının gelişimine önemli katkı sağlayacak yetkin aile danışmanlarını yetiştiriyor. Onlar için 17 Kasım günüydü.

Aile Danışmanlığı Sertifika programının ilk gününde adaylar oldukça mutluydu. Üsküdar Üniversitesi ailesine katılmaktan gurur duyduklarını belirten geleceğin danışmanları,  güçlü bir akademik kadrodan eğitim alıyor.

Alanının en yetkin ve etkin uzmanları olabilme amacıyla Üsküdar Üniversitesi’ni tercih eden aile danışmanları ders başı yaptı.17 Kasım’da programa kayıt yaptıran adaylar Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde bir araya geldi.

Profesörlerden oluşan yetkin akademik kadrosuyla, hazırlanan özgün eğitim içeriğiyle adaylara referans bir eğitim sunan Üsküdar Üniversitesi, şimdi koruyucu ruh sağlığı uzmanlarını yetiştiriyor.

Bu alanda uzman kişiler yetiştirme amacıyla yola çıkan Üsküdar Üniversitesi, sertifika programının ilk öğrencileriyle buluştu.

İlginin kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, toplumun koruyucu ruh sağlığında ilk istasyonlar olacak aile danışmanlığı merkezleri için eğitim görecek adaylara ciddi program hazırladıklarını söyledi. Hazırlanan eğitimi, Profesörlerin de aralarında bulunduğu alanının otorite isimleriyle vereceklerini ve aynı isimlerle adaylara uygulama imkanı da sunacaklarını belirten Gümüşel, adayların Üsküdar Üniversitesi’ne katılmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.