Üsküdar Üniversitesi Bursalı öğrencileri bilgilendirdi

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezimdeki Educaturk Yüksek Öğrenim Günleri’nde. lise öğrencilerine üniversite tercihleri konusunda bilgiler veriliyor.

Yüksek öğrenim günlerinde Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Uzman Psikolog Orhan Gümüşel, öğrencilerin gelecek tercihlerine ışık tutacak “Değişen ihtiyaçlar, Yenilenen Meslekler” konulu seminerde konuştu.

Tek başına gelişen bilim dallarının günümüzde birbirleriyle ilişkili bir biçimde ilerlediğini kaydeden Orhan Gü­müşel, “Günümüzde değişen ihtiyaçlar, bi­lim dallarının birbirle­riyle bağlantılı çalışma­larının gerekliliğini or­taya koydu. Bu yüzden disiplinler arası çalış­malar yoğunluk kazandı. Bugün kullandığımız cep telefonları gibi pek çok ürün böyle bir çalışmanın ürünü. Üsküdar Üniversitesi ise dav­ranış sağlığı ve bilimlerinde uz­manlaşmış bir üniversite ola­rak yeni bilimsel keşiflerini işte bu multidisipliner anlayışla gerçekleştiriyor” dedi.

Fuarın ilk gününde Üskü­dar Üniversitesini ziyaret eden öğrencilere Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitapları he­diye edildi.