Facebook Pixel Code

Psikoacil Ambulansının Başarısı Tescillendi

Türkiye’nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi olan NPİstanbul Hastanesi’nin psikiyatrik acil danışanlarına müdahale için kullandığı özel donanımlı ambulans, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, hasta güvenliğinin en üst düzeyde tutularak nakil işleminin sağlanması amacıyla tasarladığı ambulans, içerisindeki yumuşak odası ve donanımıyla diğer ambulanslardan ayrılıyor. Başarısı tescillenen ambulans, dünyada bir benzeri olmamasıyla da önem taşıyor.

Tanı, tedavi ve hasta güvenliğinden hiçbir şekilde ödün vermeyen, Türkiye’de ilk defa psikiyatri, psikoloji ve nöroloji disiplinlerini tek çatı altında tutarak danışanlarına multidisipliner tedavi hizmeti sunan NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi, bir başarısını daha tescilledi.

Psikoacil Ambulansının Başarısı Tescillendi

Türkiye’nin ilk Nöropsikiayatri Hastanesi NPİstanbul Hastanesi, acil hastalarına müdahale için özel olarak tasarlayıp hizmete sunduğu PSİKOACİL ambulansı, Türkiye Patent Enstitüsü’nce de tescil edildi.

Hastanenin kuruluşuyla birlikte Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından hasta güvenliğinin en üst düzeyde tutularak nakil işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla tasarlanan özel donanımlı bu ambulans, başarısını da tescillemiş oldu.

Psikoacil Ambulansının Başarısı Tescillendi 2

24 saat hazır bekletilen ve Türkiye’nin her bölgesinden anında hasta nakli gerçekleştirebilen ambulans, diğer ambulansların sahip olduğu tüm teknik özelliklere sahip. Ambulansta farklı olarak konfor ve teknolojik donanımın yanında hastaların güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanmış yumuşak odası bulunuyor. Yumuşak oda hastaların kendileri ve çevresindekilere zarar vermemeleri için önem taşıyor. Çevresi özel bir madde ile çevrelenmiş bu odada danışana müdahale ediliyor, güvenli bir şekilde hastaneye nakli sağlanıyor.

Türk Patent Enstitüsü’nün Tasarım Tescil Belgesi verdiği PSİKOACİL Ambulansı, hasta güvenliği standartları konusunda dünyanın önemli otoritelerinden kabul edilen JCI (Joint Commission International) tarafından da övgüye layık görülmüş, öte yandan uygulama JCI standartlarına refere edilecek dünya çapında bir tasarım olduğu vurgulanmıştı. 

Psikoacil Ambulansının Başarısı Tescillendi 3