Facebook Pixel Code

Üsküdar Üniversitesi Uygulatarak Öğretiyor

Öğrencilerine teorik eğitimin yanında pratik eğitim imkânı da sunan Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerini haftanın belirli günlerinde NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi ve Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkez’lerine gönderiyor. Burada uygulama imkânı bulan öğrenciler yapılanları görerek ve uygulayarak öğreniyor.

Üsküdar Üniversitesi Uygulatarak Öğretiyor

Teorik eğitimin yanında öğrencilerine pratik yapma fırsatta sunan Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, pratik eğitimi de teorik kadar önem veriyor.

Akademik yılın başlamasının ardından Üsküdar Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Elektronörofizyoloji bölümü öğrencileri, pratik eğitim de alıyor. Öğrenciler hazırlanan müfredat kapsamında haftanın belirli gün ve saatlerinde gruplar halinde Türkiye’nin ilk ve tek Nöropsikiyatri Hastanesi olan NPİstanbul Hastanesi’nde uygulama eğitimine alınıyor. Uygulama eğitimleri Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezleri’nde de sürdürülüyor.

Üsküdar Üniversitesi Uygulatarak Öğretiyor 2

Öğrenciler uygulamaları yakından görmenin mutluluğunu yaşarken cihazları da kullanma fırsatı buluyor. Öğrenciler hasta karşılama, onam alma, çekim pozisyonları konusunda uzmanlarca bilgilendiriliyor.

Bölüm öğrencileri önümüzdeki  günlerde Röntgen, MR, Bilgisayarlı tomografi, EEG, TMU, uyku EEG’si…vs. uygulamaları da öğrenecekler.