Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Üsküdar Üniversitesi Ev Sahipliğinde Türk Japon Dostluğu


Türk-Japon Dostluğu Derneği Başkanı Doğan Sofracıoğlu, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret etti. Dernek çalışmaları ile Türkiye-Japon halkının dostluğuna ilişkin Rektör Tarhan ile görüşen Sofracıoğlu, Üsküdar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 14 Aralık’ta gerçekleştirilmesi planlanan kompozisyon yarışması ödül törenine ilişkin de görüş alışverişinde bulunuldu.

Üsküdar Üniversitesi Ev Sahipliğinde Türk Japon Dostluğu

Üsküdar Üniversitesi, 14 Aralık’ta Üsküdar Üniversitesi konferans salonunda önemli bir etkinliğe hazırlanıyor.

Türk-Japon Dostluğu Derneği ve Üsküdar Üniversitesi, Türk ve Japon dostluğunu daha da artırma adına önemli bir etkinlik düzenliyor. Bu kapsamda “Ertuğrul Firkateyni ve Van Depreminde hayatını kaybeden Japon Doktor Atsushi Miyazaki” konularını ele alan kompozisyon yarışması düzenledi. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı ve 10 yazının değerlendirmeye alındığı yarışmada dereceye girenler ödüllerini Üsküdar Üniversitesi’nde alacak.

Üsküdar Üniversitesi Ev Sahipliğinde Türk Japon Dostluğu 2

Bu kapsamda Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret eden Dernek Başkanı Doğan Sofracıoğlu ve Dernek Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yoshinori Moriwaki, konuya ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Tarihte olduğu gibi Türk-Japon halkının yakınlaşma ve kaynaşması açısından önem taşıyan bu etkinlik için ödül töreni 14 Aralık’ta Üsküdar Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Tören çerçevesinde Yoshinori Moriwaki de “Deprem” konulu bir konuşma yapacak.