Girişimsel Olmayan Araştırmalar Etik Kurulu - Kurul Hakkında

Değerli Başvuru Sahibi,

Üsküdar Üniversitesi Girişimsel Olmayan Etik Kurul çevrimiçi başvuru sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfadan çevrimiçi etik kurul başvurularınız değerlendirmeye alınacaktır. Süreç süresince telefon açmak yerine öncelikle yönergeyi dikkatli okuyarak formu doldurmanız, zorlandığınız yerde soru kutucuğuna yazmanız en hızlı çözümü üretebilmemiz için uygun bir yok olacaktır. Özellikle yüksek lisans öğrencilerinin form ile ilgili her sorusunun anında yanıtlanamayabilir, formun akademik dil ile doldurulması konusundaki sorunlarınızı danışmanınız ile görüşmeniz uygun olacaktır. Ayrıca https://uskudar.edu.tr/tr/girisimsel-olmayan-arastirmalar-etik-kurulu-formlari web sayfasında doldurulmuş ve boş örnek bir form bulabilirsiniz.

Başvuru sürecinde doğru adımları tamamladığınızda dosya sorumlu araştırmacının onayına gidecektir. Sorumlu araştırmacı dosyayı uygun bulmaz ise size mesaj yazarak geri iletebilir. Kurul sadece sorumlu araştırmacının kabul ettiği ve onay verdiği dosyaları değerlendirecektir. Dosyanız onay süreci içerisinde sorun yaşar ise, dosya çevrimiçi olarak size gerekli düzeltme mesajı ile geri iletilecektir. Düzeltme sonrası sisteme yeniden onay vererek gönderdiğiniz dosya önce sorumlu araştırmacıya sonrasında kurulun değerlendirmesine yeniden girecektir. Dosyanız başvuru tamamlandıktan en geç 3 hafta içerisinde yanıtlanacaktır. Bu yanıt “onay”, “düzeltme ve sonrasında yeniden değerlendirme” veya devlet kurumlarında çalışmalarını yapacak ve bu sebep ile etik kurul onaylarını öncesinde almak isteyen araştırmacılar için “şerhli onay” şeklinde olacaktır. NPISTANBUL kurumu bünyesinde çalışma yapacak olanların öncesinde ilgili kuruma başvurarak çalışma onay izni alması zorunludur.

Başvurunuz onaylandığında sistemden aldığınız PDF kopyasının basılı hali ve ıslak imzaları Etik kurul sekreterliğine bırakarak süreci tamamlayıp etik kurul onay belgenizi alabilirsiniz. Başvuru süreci ile ilgili sorularınızı girisimselolmayan.etik@uskudar.edu.tr adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz. Etik kurul ülkemizdeki tüm araştırmacılara açık olup Üsküdar Üniversitesi mensubu olmayan araştırmacılardan başvuru ücreti alınmaktadır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Cumhur Taş
Üsküdar Üniversitesi Girişimsel Olmayan Etik Kurul Başkanı

Boş Form

girisimselolmayan.etik@uskudar.edu.tr

E-devletten alınan öğrenci belgeleri kabul edilmektedir.