Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Doç.Dr. Cumhur TAŞ

İTBF / Psikoloji / ARGE Koordinatörü

cumhur.tasuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

Doç. Dr. Cumhur Taş 1981 yılında Ankara’ da doğmuştur. İlkokuli orta ve lise öğrenimini İzmir’ de tamamamış, İzmir Şemikler Lisesi mezunudur.

Lise sonrasında, 1999-2005 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini , 2006-2011 yılları arasında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilimdalın’da Tıpta Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık tezi olarak şizofreni hastalarının rehabilitasyonuna yönelik sosyal biliş ve etkileşim terapisi isimli bir uygulamanın etkinliğini incelemiştir. Cumhur Taş, 2008-2011 yılları arasında İngiltere King’s Collage, Psikiyatri Enstitüsün’de klinik araştırmacı ünvanı  ile görev almıştır. Görev aldığı sürenin 8 ayını Londra’ da Şizofreni’ de Bilgisayar Destekli Bilişsel Onarım Uygulamaları konusunda çalışmış ve bu alanda uluslararsı sertifiye edilmiş tek uygulayıcıdır. Psikiyatri uzmanlık eğitiminin son yılında gittiği Almanya, Ruhr Üniversitesi, Nöropsikiyatri Bölümün’ de Araştırma Görevlisi olarak çalışmış ve aynı üniversitede bulunan Uluslararası Multidisipliner Siniriblim Doktora (IGSN) programını üstün başarı derecesi (summa cum lauda) ile tamamlamış ve siniribilim doktoru ünvanı almıştır. Doktora çalışması olarak şizofrenide sosyal işlevselliği anlamak isimli tezini tamamlamıştır. Kendisinin 20 adet uluslararsı indekslere giren saygın dergilerde yayınlanmış araştırma makalesi (SCI/SCI-E/AHCI), şizofrenide metabiliş ve oksitosin konularında 2 kitap bölümü, 25’ in üzerinde basılmış kongre sunum ve bildirisi bulunmaktadır.

İlgi alanları arasında nörogörüntüleme; sosyal biliş, karar verme davranışı, nöroekonomi ve şizofreni hastalığı yer almaktadır.