CBİKO Ulusal Staj Programı 2023 Başvuruları başladı

Değerli Öğrencilerimiz,

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen Ulusal Staj Programı 2023 başvuruları başladı!

Başvuru için:  
https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

https://einsan.gov.tr/

Son Başvuru Tarihi: 18 Ocak 2023

Ulusal Staj Programı’na kimler başvurabilir?

** Not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan; (Genel not ortalamaları henüz netleşmemiş olduğu için, başvuru döneminde ön lisans 1. sınıf öğrencilerinden bu şart aranmamaktadır, ancak staj tarihinde not ortalamasının 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olması beklenmektedir.)

** Lisans programlarının 2., 3. veya 4. sınıf öğrencileri (lisans 2. sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme ve 4. Sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte henüz mezun olma şartları aranmaktadır ve Tıp Fakültesi öğrencileri sisteme dahil değildir.)

** Ön lisans programlarının 1. veya 2. sınıf öğrencileri (ön lisans 1. Sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte bir üst sınıfa geçme ve 2. Sınıf öğrencilerinde staj yapacağı tarihte henüz mezun olmamış bulunma şartı aranmaktadır)

NOT: Programdan yararlanabilmek için staj tarihiniz geldiğinde hala öğrenciliğinizin devam etmesi şartı aranmaktadır. Bu nedenle başvuru yaparken mezuniyet tarihinizi düşünerek başvuru yapınız.