“Değişim Benden Başlar” Projesi kapsamında 3. Seminer gerçekleştirildi

Üsküdar Üniversitesi, Üsküdar Kaymakamlığı, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen “Değişim Benden Başlar - Sosyal Medya Farkındalığı Projesi” kapsamında üçüncü seminer Çamlıca Kız Lisesinde gerçekleştirildi. Proje koordinatörü Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal öğrencilere bilinçli sosyal medya kullanımı ve medya okuryazarlığına ilişkin önemli paylaşımlarda bulundu. 

Üsküdar’da eğitim gören bin 500 lise öğrencisine sosyal medya okuryazarlığı becerisi kazandırılmasının hedeflendiği “Değişim Benden Başlar- Sosyal Medya Farkındalığı Projesi” kapsamında proje ortakları, öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Proje kapsamında Çamlıca Kız Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelindi. Proje koordinatörü Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal, seminerde sosyal medya okuryazarlığı ve sosyal medyayı bilinçli kullanmak başlığında önemli paylaşımlarda bulundu.

Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Kurumsal İletişim Uzmanı Canan Ekmekçioğlu da seminere eşlik ederek, Ünal ile birlikte öğrencilere bilgi aktarımında bulundu.

Öğrencilere eğitim sonrası kahoot uygulaması üzerinden 8 soruluk bilgi yarışması da düzenlendi.

Birinci olan öğrenciye Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal’ın editörlüğünde çıkan “Sosyal Medya Psikolojisi” kitabı hediye edildi.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)