Uzaktan Eğitim Dersleri (2014-10-17)

Ø  Uzaktan Eğitim ile verilen derslerin tamamını (4 ders) tüm öğrencilerimiz lms.uskudar.edu.tr adresinden giriş yaptıktan sonra izleyebilmektedir.

Ø  Öğrencilerimiz sadece 2 (SHMYO) ve 4 (Fakülteler) yıllık programlarındaki derslerinden sorumlu olacaklardır. Sözgelimi fakültelerde İngilizce dersi uzaktan eğitimle verilmemekte ancak öğrenciler bu derslerin içeriğini görebilmektedir, bu öğrencilerimiz İngilizce dersinin uzaktan eğitimle yapılacak olan sınavlarına girmeyeceklerdir.

Ø  Uzaktan eğitimle verilen derslerin sınavları yerleşkelerde yüzyüze ve test olarak yapılacaktır. Sınav süreleri yaklaşık 30dk ve soru sayısı da derse göre değişkenlik göstermekle birlikte 20-30 arasında olacaktır.

Ø  Öğrencilerimiz arasınav veya final sınavına girecekleri yerleşke, derslik ve sınav tarihi bilgilerini web sayfamızdaki “Duyurular” menüsünden takip edebilirler.

İlgili bilgilendirme sınav tarihinden en az 2 hafta önce yapılacaktır.

Ø  Uzaktan eğitim derslerinde yoklama uygulaması yoktur, dolayısıyla devamsızlık söz konusu olmayacaktır. Sınav başarı değerlendirmesi “Bağıl Değerlendirme” esasına uygun olarak yapılacaktır.

Ø  Uzaktan eğitim arayüzünün kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için https://www.uskudar.edu.tr/file/uzem/lms.pdf adresindeki dokumanı indirebilirsiniz.

Sisteme giriş yapabilmek için;

Kullanıcı adı: Öğrenci numarası
Şifre: TC kimlik numarası olarak tanımlanmıştır.

Öğrencilerimiz sisteme girdikleri zaman 4 derse (İngilizce, Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Temel Bilgi Teknolojileri) ait içeriklere erişebilmektedirler. Ancak sadece kayıt oldukları (muaf olmadıkları) derslere ait içerik, ödev ve sınavlardan sorumlu olacaklardır.

Mobil cihazlardan ders içeriklerine erişmek isteyen öğrencilerimiz için erişim şifresi “uskudar”dır.

 

17.10.2014 09:10

Paylaş: