Hüseyin Ozan Tekin Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde…

Üsküdar Üniversitesi Medikal Radyasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÜSMERA) Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin yeni bir başarıya imza attı. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde çok önemli bir yeri olan medikal radyasyon alanındaki bilimsel çalışmalarıyla Tekin şimdi de dünyanın en etkili bilim insanları listesine girdi. Tekin, Stanford Üniversitesinden John Ioannidis ve arkadaşları tarafından Plos Biology dergisinden yayınlanan dünyanın en etkili bilim insanları arasında...

ÜSMERA olarak çalışmalarıyla bugüne kadar 2 binden fazla atıf alarak literatüre ilham veren çalışmalarıyla bilinen ÜSMERA Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin, en etkili bilim insanları listesinde yer alan 857 Türk akademisyenden biri oldu.

Stanford Üniversitesinden John Ioannidis ve arkadaşları tarafından Plos Biology dergisinden yayınlanan dünyanın en etkili bilim insanları listesinde yer alan Tekin, hastalıkların teşhis ve tedavisinde önemli yeri olan medikal radyasyon alanındaki çalışmalarıyla son yıllarda bilim ve akademi dünyasında önemli çalışmalara ışık tutmuş, sağlık alanına önemli katkılar sunmuştur.

Tekin’e, 34. Uluslararası Türk Fizik Derneği Kongresi’nde fizik bilimindeki üstün bilimsel başarıları dolayısıyla 2018 Yılı Prof. Dr. Şevket Erk Genç Bilim İnsanı Ödülü de verilmişti.

Dünyanın en etkili bilim insanları alfabetik tam listesi için:

https://www.memurlar.net/haber/941130/en-etkili-bilim-insanlari-listesinde-yer-alan-857-turk-akademisyenin-tam-listesi.html?amp=1&__twitter_impression=true

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)