Yaman’a bir ödül de Gençlik ve Spor Bakanlığından…

Üsküdar Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörlüğü Medya İlişkileri Uzmanı aynı zamanda PsikoHayat Dergisi fotoğraf editörü Mehmet Yaman bir ödüle daha layık görüldü. Yaman, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu bünyesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İslam İşbirliği Gençlik Forumu’nun düzenlediği “Gönüllülük” temalı uluslararası fotoğraf yarışmasında derece aldı. 

“Gönüllülük” temalı uluslararası fotoğraf yarışmasında Van- Erciş depreminde çektiği fotoğraflarla 3’üncülük kazanan Yaman, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun da katıldığı törende ödül sahibi oldu.

Yaman’ın Van-Erciş depreminde çektiği ve ödül kazandığı fotoğraf, Van depreminde arama kurtarma ekiplerine destek veren gönüllülerin karanlığı aydınlatmak için fedakârca çalışmalarını anlatıyor.

Üsküdar Bilim Merkezinde düzenlenen törende Yaman’a ödülünü İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Taha Ayhan takdim etti.

Dereceye giren fotoğrafın yanında ayrıca Yaman’ın 2 fotoğrafı da İstanbul’da düzenlenen sergide gösterilmeye değer görüldü.

Bakan Kasapoğlu, dereceye girenlerle öz çekim de yaptı.

Mehmet Yaman Kimdir?

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik eğitimi alan Mehmet Yaman, 2008 yılında basın fotoğrafçılığına başladı. 2015 yılına kadar farklı basın kuruluşlarında foto muhabiri olarak görev yapan Yaman, bu süre zarfında özel haberler, foto röportajlar gerçekleştirdi. Afrika ülkesi Mali’de iç savaşı fotoğraflayan Yaman, Filipinler’de Haiyan Tayfununu, Yemen’de Arap Baharını fotoğrafladı.

Mehmet Yaman’ın ulusal ve uluslararası alanda birçok ödülü de bulunuyor.

Mehmet Yaman’ın kazandığı bazı ödüller;

2012 yılında Foto Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği Yılın basın fotoğrafları yarışmasında çevre kategorisinde birincilik ödülü.

2013 yılında Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları derneğinin düzenlediği sarı kırmızı kareler fotoğraf yarışmasından mansiyon ödülü.

2014 İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul’un Semtleri Fotoğraf Yarışması mansiyon ödülü.

2016 SKF TÜRK İzler ve İşaretler Konulu 14. Ulusal Fotoğraf Yarışması sergileme ödülü.

2016 Türkiye Diyanet Vakfı’nın Uluslararası İyilik Temalı Fotoğraf Yarışması sergileme ödülü.

2019 Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İslam İşbirliği Gençlik Forumu’nun düzenlediği “Gönüllülük” temalı uluslararası fotoğraf yarışması 3’üncülük ödülü.

2019 Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İslam İşbirliği Gençlik Forumu’nun düzenlediği “Gönüllülük” temalı uluslararası fotoğraf yarışması sergileme ödülü.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)