Haydi Tut Elimi Derneği gönüllülerini ödüllendirdi

Çocuk ihmal ve istismarını önleme adına farkındalık oluşturmayı hedefleyen ve bu alanda önemli çalışmalar yürüten “Haydi Tut Elimi Derneği” Mevlana’yı anma etkinlikleri kapsamında 1453 Topkapı Sosyal Tesislerinde bir program düzenlendi. Mutasavvıf Yazar Cemal Nur Sargut’un konuşmacı olarak katıldığı programda derneğe bağış yapan yardımseverler de ödüllendirildi.

Haydi Tut Elimi Derneği gönüllülerini ödüllendirdi

Yetim ve kimsesiz çocukların hayata tutunmaları adına kurulduğu günden buyana önemli çalışmalar yürüten Haydi Tut Elimi Derneği, Mevlana’yı anma etkinlikleri kapsamında 1453 Topkapı Sosyal Tesislerinde kahvaltı programında bir araya geldi.

Haydi Tut Elimi Derneği gönüllülerini ödüllendirdi 2Programa İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi aynı zamanda derneğin fahri başkanı Gül Mutlu, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür Yardımcısı İsmail Gencol ile çok sayıda gönüllü katıldı.

Çocuk istismarı ve ihmaline ilişkin çalışmaların ele alındığı toplantıda Mutassavıf Yazar Cemal Nur Sargut Mevlana’ya ilişkin bir konuşma yaptı.

Cemal Erdoğan’ın şiirleriyle süslediği günde derneğe bağış yapan yardımseverler de plaketle ödüllendirildi.

09.12.2013 15:07

Paylaş: