Haydi Tut Elimi Derneği gönüllülerini ödüllendirdi
Çocuk ihmal ve istismarını önleme adına farkındalık oluşturmayı hedefleyen ve bu alanda önemli çalışmalar yürüten Haydi Tut Elimi Derneği Mevlanayı anma etkinlikleri kapsamında 1453 Topkapı Sosyal Tesislerinde bir program düzenlendi. Mutasavvıf Yazar Cemal Nur Sargutun konuşmacı olarak katıldığı programda derneğe bağış yapan yardımseverler de ödüllendirildi.
Yetim ve kimsesiz çocukların hayata tutunmaları adına kurulduğu günden buyana önemli çalışmalar yürüten Haydi Tut Elimi Derneği, Mevlanayı anma etkinlikleri kapsamında 1453 Topkapı Sosyal Tesislerinde kahvaltı programında bir araya geldi.
Programa İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlunun eşi aynı zamanda derneğin fahri başkanı Gül Mutlu, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür Yardımcısı İsmail Gencol ile çok sayıda gönüllü katıldı.
Çocuk istismarı ve ihmaline ilişkin çalışmaların ele alındığı toplantıda Mutassavıf Yazar Cemal Nur Sargut Mevlanaya ilişkin bir konuşma yaptı.
Cemal Erdoğanın şiirleriyle süslediği günde derneğe bağış yapan yardımseverler de plaketle ödüllendirildi.