Çocuklar İstanbulun Fethini Üsküdar Üniversitesi danışmanlığında öğreniyor
Üsküdar Üniversitesinin danışmanlığında hazırlanan çocuk yayınlarının ikinci kitabı da okurla buluştu. Emre İstanbulun Fethinde Panorama 1453 ismiyle çıkan kitap, 5 bin baskıyla yoğun ilgi görüyor.
Üsküdar Üniversitesinin akademik kadrosunun danışmanlığında ikinci çocuk kitabı da raflardaki yerini aldı.
Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından yayınlanan çocuk ve gençlik kitaplarının psikolojik ve pedagojik danışmanlık görevini üstlenerek davranış sağlığı ve bilimlerindeki uzmanlığıyla yeni nesillere rehberlik ediyor.
Üsküdar Üniversitesi kitapları biçim ve içerik açısından inceleyerek, yayın öncesinde danışmanlık hizmetinde bulunuyor.
Çocuk yayınları kapsamında Büyük İskendirin Balıkları ndan sonra ikinci kitap Emre İstanbulun Fethinde Panorama 1453 okuyucusuyla buluştu.
5 bin basılan ikinci kitaba da ilgi oldukça yoğun.
Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi danışmanlığında hazırlanan kitabın danışma kurulunda İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ömer Osmanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin Yıldız ile öğretim görevlisi Nilgün Güler bulunuyor.
9 yaş ve üstüne yönelik kitapla çocuklar İstanbulun Fethini ve Fatih Sultan Mehmeti her yönüyle tanıma fırsatı bulacak.